Sąnarių dilgėlinė. Užkrečiamos ligos

Permetrinas yra insekticidas ir repelentas, naudojamas papildomai apsaugai tik ant drabužių ar kitų daiktų, bet ne odos. Toksokarų lervos žmogaus organizme gali gyventi net keletą metų.

sąnarių dilgėlinė

Tikslinė gyventojų grupė, kuriai skiriama vakcina: vaikams nuo 1 metų amžiaus ir suaugusiems. Terapinės indikacijos: aktyviai profilaktinei imunizacijai nuo erkinio encefalito.

sąnarių dilgėlinė

Padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei vakcinos medžiagai, formaldehidui, protamino sulfatui, antibiotikams neomicinui ir gentamicinui, kiaušiniui, vištos baltymams ir lateksui. Skiepijimą reikėtų atidėti, jei asmuo serga vidutinio sunkumo ar sunkia ūmine liga.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės. Būtinai pasakykite gydytojui prieš Jus paskiepijant, jeigu: sergate autoinmunine liga pavyzdžiui, reumatoidiniu artritu arba išsėtine sklerozeJūsų imuninė sistema nusilpusi Jūsų organizmas neatsparus infekcijomsJūsų kūne pasigamina nepakankamai antikūnų, vartojate bet kokius priešvėžinius vaistus, vartojate vaistus, vadinamus kortikosteroidais kurie skiriami uždegimui mažintisergate kokia nors smegenų liga, žinote, kad esate alergiškas latekso gumai, turite neurologinių sutrikimų arba Jums būna traukulių.

sąnarių dilgėlinė

Jeigu yra bet kuri iš aukščiau nurodytų aplinkybių, vakcina gali Jums netikti. Priešingu atveju gydytojas gali Jus paskiepyti. Po vakcinacijos gydytojas gali paskirti paprastą kraujo tyrimą, kad nustatytų, ar vakcinos poveikis pakankamas.

sąnarių dilgėlinė

Šalutinis poveikis. Labai dažnai pasireiškė skausmas dūrio vietoje. Sąnarių dilgėlinė nuo 1 iki 15 metų amžiaus dažnai pasireiškė: galvos skausmai, patinimas, sukietėjimas ir paraudimas injekcijos vietoje, pykinimas ir vėmimas, apetito praradimas, nuovargis ar negalavimas, neramumas ir neramus miegas mažiems vaikamsraumenų skausmai, karščiavimas; nedažnai: limfmazgių patinimas, pilvo skausmas, sąnarių skausmas, šaltkrėtis; sąnarių dilgėlinė injekcijos vietos niežėjimas, neįprasti ar susilpnėję pojūčiai, pavyzdžiui dilgčiojimas arba sustingimas palei kelių nervų eigą, galvos sukimasis, galvos svaigimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimai, dilgėlinė.

Imuniteto susidarymo ir išlikimo trukmė, revakcinacijos periodiškumas.

  • Urtikarija (dilgėlinė): požymiai, simptomai ir komplikacijos
  • Bilirubino sąnariai
  • Uždegimas rankų sąnarių tepalas
  • Dilgėlinės patogenezės, diagnostikos ir gydymo ypatumai | e-medicina

Pagrindinis skiepijimo planas susideda iš trijų dozių. Pirmoji ir antroji suleidžiamos nuo 1 iki 3 mėn. Po pirmųjų dviejų dozių susidaro pakankama apsauga esant erkių aktyvumo sezonui.

sąnarių dilgėlinė

Trečioji dozė skiriama praėjus mėn. Tikėtina, po jos apsauga trunka mažiausiai 3 metus.

sąnarių dilgėlinė

Pirmoji palaikomoji dozė skiriama praėjus 3 metams po trečiosios. Kitos palaikomosios dozės skiriamos: asmenims iki 60 metų kas 5 metus, vyresniems kaip 60 metų — kas 3 metus.

Lina Lapelytė. Muzika, daržas ir dil*gėlynas