Menisko trauma

Keliu kai kuriuose kovos menuose ir tiesiog gatvės muštynėse būna smūgiuojama. Didžiausia rizika patirti menisko plyšimą — sportininkams, ypač futbolininkams, tenisininkams, krepšinio žaidėjams. Apie tai, kas yra menisko pažeidimai ir kokios pasekmės jų negydant paaiškino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sporto instituto direktorius, Kauno klinikų Ortopedijos traumatolog ijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas, ortopedas traumatologas prof. Priešininko kelis yra vienas iš taikinių imtynėse ir smūginiuose kovos menuose.

reumatoidinis artritas pozymiai

Meniskai gali įplyšti dėl įvairių traumų, kurių metu kelis yra sukamas ir jam tenka didelis spaudimas, arba dėl netiesioginio stipraus smūgio į kelį iš šono. Didžiausia rizika patirti menisko plyšimą — sportininkams, ypač futbolininkams, tenisininkams, krepšinio žaidėjams. Taip pat didesnė rizika vyresniems žmonėms esant menisko pakitimams dėl amžiaus.

Saugant kelį nuo traumų ir kitokių pažeidimų naudojamos apsaugos priemonės — kelio apsaugai : šarvinis antkelis — šarvų dalis, sauganti kelią nuo mechaninių sužeidimų sportinis antkelis — tampri, kartais minkšta apmautė, maunama ant kelio, sauganti nuo sumušimų, sužeidimų, patempimų. Kelio sąnario sandara[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Kelio sąnarys yra didžiausias žmogaus kūne, tačiau palyginus mechaniškai silpnas dėl savo sandaros. Rūšis: sudėtingasis krumplinis dviašis. Sąnario galva — šlaunikaulio krumpliai, condyli femoris Sąnario duobė — blauzdikaulio krumplių viršutiniai sąnariniai paviršiai, facies articulares superiores, girnelės sąnarinis paviršius, facies articularis patellae; šlaunikaulio girnelinis sąnarinis paviršius, facies articularis patellaris femoris.

Senstant meniskai nusidėvi ir gali plyšti net dėl menkiausios traumos. Kelio sąnario menisko plyšimo simptomai Simptomai priklauso nuo to, kuris meniskas yra plyšęs.

What is the treatment for a meniscus tear?

Jeigu plyšta vidinis meniskas, pasireiškia vidinės kelio pusės skausmas, o jeigu plyšta išorinis meniskas — išorinės kelio pusės skausmas. Plyšus meniskui, kelis užsifiksuoja sulenktoje padėtyje ir, bandant jį ištiesti, sukti ar kryžiuoti kojas, vargina smarkus ir aštrus skausmas taip atsitinka, kai atplyšta menisko dalelė ir įstringa sąnariniame paviršiuje.

agaro gydymas sąnarių

Kiti būdingi požymiai: — pažeisto kelio sutinimas, paraudimas; — traškėjimas ir braškėjimas. Sutinimui edemai gydyti rekomenduojamas Phlogenzym. Patyrus traumą, rekomenduojama menisko trauma vartoti kaip galima greičiau.

periodiniai skausmai į priežastis sąnarių

Išgėrus pirmą Phlogenzym dozę, didžiausia tripsino ir bromelaino koncentracija kraujo plazmoje bus 2—3 dieną. Pholgenzym sudėtyje esantis sudedamųjų medžiagų mišinys, taip pat pavieniai fermentai bromelainas, tripsinas ir rutozidas mažina traumos sukeltą patinimą.

Video: Skauda sąnariai, noriu gyventi be operacijosRugpjūtis Video: Skauda sąnariai, noriu gyventi be operacijosRugpjūtis Šoninis kelio sąnario meniskas - priežastys, simptomai, diagnozė ir gydymas Kelio šoninio menisko priežastys ir simptomai Susiję straipsniai: Ligos apibrėžimas Kelio sąnario meniskai veikia kaip amortizatoriai, jie padeda visiškai sąveikauti su kaulų sąlyčio paviršiais ir palaiko kelio sąnario stabilumą. Šoninis meniskas yra už kelio sąnario ir yra judresnis nei medialinis vidinis meniskas, todėl jis mažiau linkęs traumuoti. Kelio šoninio menisko sužalojimo priežastys Dažniausia šoninio menisko pažeidimo priežastis yra netiesioginis arba kombinuotas sužalojimas, kai apatinė koja apversta į vidų.